Boro 2021

boro 2021

focení oddílů a dospělých

Focení oddílů a dospělých v borotričkách.

olympiáda

Den třináctý

Tento den mělo podle předpovědi hodně pršet, ale nakonec se počasí umoudřilo a mohli jsme sportovat venku. Odpoledne jsem před jsme před špatným počasím zvolili odpočinkové odpoledne formou kina.

zakopeme válečnou sekeru

Den dvanáctý

Tento den se několik oddílů vydalo na celodenní výlet. Večer jsme spolu zakopali válečnou sekeru a na důkaz spojenectví jsme šli lovit bizony.

policie, psovodi a záchranná služba

Den jedenáctý

Zamlžené a trochu mokré ráno jsme rozehnali indiánskými zaklínadli a s příjezdem policie se udělalo moc hezky.

Celé odpoledne měli děti možnost prozkoumat policejní vybavení, povozit se v policejních autech nebo na policejní čtyřkolce. Hezká byla ukázka psovodů, kterou komentoval zkušeny kynolog.

Velmi přínosná byla také ukázka záchranných složek, kdy měli děti možnost slyšet a vidět, jak přesně funguje telefonát na záchranou službu. Jeden z našich indiánu měl za úkol zavolat na číslo 155 a s operátorem zachránit našeho figuranta Aleše.

vykopání válečné sekery

Den desátý

Dnes se vykopala válečná sekera. Oddíly / kmeny si musely hlídat své totemy, jelikož jim je mohli ostatní kmeny ukrást. Navíc museli zvládnout výrobu luku a šípu. Den jsme zakončili vysněnou boroindiánskou diskotékou ….

vaříme polévku

Den devátý

Hezké počasí umožnilo dětem si uvařit polévku. Suroviny si musely koupit za peníze, které vyhrály, anebo ušetřily z předchozí hry kasíno. Děti si musely samy připravit ohniště, připravit dřevo a trojnožku nebo jiný způsob, který by udržel kotlík na ohni. Odpoledne byla oddílová činnost a na nástupu jsme vyhlásili vítěze indiánského běhu. Večer nám trošku sprchlo, ale ani to nás nezastavilo před tím, abychom si zazpívali u táboráku.

batikované trička

Oddíly

fotky triček které si děti připravily samy

běháme indiánský běh

Den osmý

Tento den nás přivítalo sluníčko. Celý den bylo naprosto úchvatné počasí, a tak jsme měli prostor na hry s vodou. Odpoledne jsme měli na programu indiánský běh. Závod byl asi 2,5km dlouhý v náročném kopcovitém terénu. Také jsme stihli udělat oddílové fotečky v batikovaných tričkách. Večerní program byl v rytmu oddílových míčových her. Děti úspěšně porazily náčelníky svých kmenů.

kasíno a oblékni si svého náčelníka

Den sedmý

Dnes dopoledne byla činnost v oddílech a odpoledne nás čekalo indiánské kasíno kde si děti mohly mohli vyhrát nějaké zlaťáky a stříbrňáky za které si v následující dnech mohli něco koupit, co se dozvědí až v inkriminovaný den. Po večeři jsme si příjemně zaběhaly a u toho jsme oblékali náčelníka oddílu. Úkolem bylo najít podle instrukcí oblečení daného náčelníka a pak bez jeho pomoci jej obléknout.

ulov si svého bizona

Den šestý, trénujeme lukostřelbu

Dnes jsme měli volnější den, proto byla samostatná činnost v oddílech a pak následně trénování lukostřelby. Všichni indiáni zasáhli terč, a tak si vysloužili další pírko. Večer jsme hráli hru SAFARI alias ulov si své zvířátko….

 

Tvoříme lapače snů

Den pátý, zlé sny velkého náčelníka

Dnešní ráno se vybudil velký náčelník LETÍCÍ TOMAHAWK rozladěný ze zlých snů, proto jsme pro něho vytvářeli lapače snů.

Ale také jsme dodělávali totem, který se už krásně rýsuje do konečné fáze.

Celý den doprovázeli hry a pohybová činnost.

Za odměnu po celém dni byla indiánská diskotéka.

Sportujeme s úsměvem

Den čtvrtý

Dnes dopoledne nám pršelo, a tak jsme měli v rámci oddílových soutěží vigvamový kvíz.

Odpoledne na nás čekala první větší sportovní činnost – velmi oblíbený indiánský BOROVRCH.

Druhý oddíl si připravil krásnou indiánskou adaptaci klasických českých pohádek, kterou pobavil všechny náčelníky kmenů.

Večer byl ve znamení indiánských kmenových her.

Soutežíme

Den Třetí

Dnes jsme se učili jak rychle přenášet indiánské zprávy. Užili jsme si ohně a tance…

V rytmu indiánských her

Dne druhý

Krásný nový den.

Dnes nás probudilo krásné počasí. Děti nemohly dospat a tak byli na rozcvičce ještě před budíčkem 😊

Den byl opravdu krásný a teplý, proto umožnil spoustu táboroindiánských činností jako například tvorba malého totemu nebo tvorba čelenek. K večeři na děti čekalo překvapení v podobě dortíků  ve tvaru teepee. Náročný den jsme zakončili pohádkou 😊

poslední aktualizace 22:00

Příjezd dětí, hurá 🙂

První den

Krásný a teplý první den. Spousty her doprovázelo krásné počasí a skvělá nálada dětí.